Jak stosować olej do niszczarki

Olejowanie niszczarki biurowej jest ważną częścią, którą powinno się wykonywać rutynowo. O ile częstotliwość olejowania zależy od rodzaju niszczarki i od tego, jak często jest ona używana, nieuniknione jest, że w pewnym momencie będziesz musiał olejować niszczarkę. Gdy używana jest niszczarka, powstaje pył papierowy, który może pokrywać ostrza rozdrabniacza papieru. Wykonując kilka prostych czynności, można zachować prawidłowe działanie niszczarki na wiele lat.

 

Pamiętaj, wykonuj olejowanie niszczarki minimum raz na pięć opróżnień pojemnika na ścinki!

 

Jak stosować olej do niszczarki ?

 

1. Umieść arkusz papieru (najlepiej format A4) na powierzchni, którą można oczyścić z oleju. Olej może rozlać się na tej powierzchni, więc upewnij się, że nie można go uszkodzić, jeśli się rozleje.

Jak stosować olej do niszczarki

 

2. Zakup olej zalecany przez producenta do niszczarki papieru.

Olejowanie niszczarki

 

3. Oblej papier olejem zygzakowatym wzorem na jednej stronie papieru. Staraj się nie nasycać papieru lub nie wkładaj zbyt dużej ilości oleju, bo może to trochę zabrudzić.

Jak stosować olej do niszczarki

 

4. Zniszcz papier pokryty olejem, przepuszczając go przez niszczarkę. Gdy papier zostanie rozdrobniony, olej pokryje ostrza, które następnie rozprowadzają olej. Dzięki temu niszczarka działa płynnie.

 olejowanie niszczarki

 

5. Zniszcz jeszcze kilka kartek papieru, aby wchłonęły dodatkowy olej pozostały na ostrzach.

 jak stosować olej do niszczarki

 

 Zamów właściwy olej do niszczarki 

 

Źródło: opracowanie własne oraz www.wikihow.com

do góry
bestseller
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl